Výběrové řízení – studijní pobyty Erasmus+ v akademickém roce 2021/2022

Ústav české literatury a komparatistiky vyhlašuje výběrové řízení na studijní pobyty v programu Erasmus+ na akademický rok 2021/2022. Jsou vypsána tato místa:

Universität Wien 4 místa 5 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Universität Leipzig 2 místa 6 měsíců Bc. (1), NMgr. (1)
Universität Hamburg 2 místa 10 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Eberhard Karls Universität Tübingen 1 místo 6 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Justus-Liebig-Universität Gießen 2 místa 5 měsíců NMgr.
Universität Konstanz 2 místa 5 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Leuphana Universität Lüneburg 2 místa 5 měsíců Bc.
Hochschule für Jüdische Studien Heidelberg 2 místa 5 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
University College London 2 místa 5 měsíců Bc., NMgr.
University of Glasgow 2 místa 5 měsíců Bc.
University of St Andrews 1 místo 6 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Università Ca‘ Foscari di Venezia 2 místa 10 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Università degli Studi di Udine 2 místa 6 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Università degli Studi di Roma ‚La Sapienza‘ 3 místa 10 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Sorbonne Université 2 místa 9 měsíců NMgr.
Institut National des Langues et Civilisations Orientales 2 místa 9 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Uniwersytet Warszawski 1 místo 5 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Uniwersytet Gdański 2 místa 9 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Uniwersytet Śląnski w Katowicach 2 místa 10 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.

Přednost ve výběrovém řízení budou mít uchazeči vyšších stupňů studia. Na místa ÚČLK se mohou přihlásit i studenti jiných oborů, upřednostněni však budou studenti ÚČLK. Pokud chtějí studenti jiných oborů vyjet přes smlouvy uzavřené ÚČKL, musejí na ÚČLK podstoupit konkurz (konkurz musejí podstoupit podle instrukcí FF UK také na domácí katedře). Pokud chce student ÚČLK vyjet na smlouvu jiného ústavu, musí se zúčastnit konkurzu na ÚČLK a získat nominaci. V závislosti na rozpočtové situaci univerzity může být výjezdové stipendium poměrným způsobem kráceno.

Výběrové řízení na ÚČLK proběhne na základě motivačního dopisu. Uveďte v něm tyto údaje:

• jméno a příjmení, email, studijní obor a ročník studia
  • jazykové znalosti a potvrzení o nich (např. mezinárodní zkoušky z cizích jazyků, atestace z Jazykového centra, maturitní zkouška)
  • předpokládaný ročník studia v době výjezdu a dobu výjezdu (ZS, LS)
  • zda jde o první, nebo opakovaný výjezd v rámci programu Erasmus+
  • případná znevýhodnění ve studiu (specifické zdravotní potřeby, sociální znevýhodnění, …)
  • maximálně tři univerzity pro zamýšlený studijní pobyt (v pořadí podle preferencí)
  • zdůvodnění, proč chcete jet na nejvíce preferovanou univerzitu (souvislost s tématem, i zamýšleným, bakalářské nebo diplomové práce a se specializací v průběhu studia, proč právě Vás by měla komise vybrat, které předměty hodláte v zahraničí absolvovat a proč)
  • výpis studijních výsledků (poskytne jej studijní referentka) a další související výsledky (např. stipendium za vynikající prospěch, publikační činnost v oboru, vystoupení na konferenci, účast na projektu, pomocná vědecká síla na ústavu)

Přihlášky zasílejte nejpozději do středy 17. 3. do 12:00 na adresu marie.skarpova@ff.cuni.cz. Zároveň s tím je třeba se přihlásit do on-line aplikace (https://is.cuni.cz/webapps/). Pohovor s uchazeči proběhne v závislosti na aktuálních protiepidemických opatřeních prezenčně, nebo distančně; o formě pohovoru a době jeho konání budou uchazeči informováni e-mailem 17. 3. 2021.

Podmínky a pravidla pro výjezd a administrativní postup je k dispozici na stránkách FF UK (Studium > Studium v zahraničí > Zahraniční výměnné pobyty > Erasmus+ > Pro uchazeče – administrativní postup). Základní informace viz též na http://erasmus.ff.cuni.cz.