Audiokniha „Vladimíra Čerepková. Beatnická femme fatale“ (výstup ze semináře Evy Navrátilové Audiokniha v teorii a praxi)

Básnířka Vladimíra Čerepková měla mnoho podob – drzá rebelka, zranitelná dívka, nevyléčitelná hypochondrička, hlasitý živel, svobodná duše, netalentovaná malířka, a především oceňovaná básnířka. Hlasy studentů semináře Audiokniha v teorii a praxi se pokusily ztvárnit rozmanité polohy této osobnosti. Během zimního semestru vznikla pod vedením Mgr. et MgA. Evy Navrátilové audionahrávka (37 minut) sestávající jak z veršů Čerepkové, tak z jejích dopisů a dokumentů týkajících se jejího pozoruhodného života. Jedná se o úryvky z knihy Alice Horáčkové Vladimíra Čerepková, Beatnická femme fatale, již vydalo nakladatelství Argo v roce 2014. Audiokniha je dostupná k poslechu do 15. 4. 2022.

Seminář Audiokniha v teorii a praxi bude otevřený pro nové studenty i v letním semestru.