Časopis Slovo a smysl / Word and Sense zařazen do databáze Scopus

S radostí oznamujeme, že náš časopis Slovo a smysl / Word and Sense, časopis pro mezioborová bohemistická studia, který je od roku 2004 vydáván v Ústavu české literatury a komparatistiky Filozofické fakulty UK, se stává součástí největší mezinárodní citační a rešeršní databáze Scopus. V oblasti humanitních vědních oblastí jde o v současnosti velmi respektovaný index. Hodnotící řízení probíhalo takřka dva roky a důsledně byla prověřována všechna čísla časopisu. Hodnocena byla redakční politika a organizace, tematické cíle, dodržování pravidel peer review, citační indexy, mezinárodní potenciál časopisu, poměr publikujících domácích a zahraničních autorů, poměr využití různorodých jazyků v publikační praxi apod. Redakce děkuje členům redakčního kruhu, všem autorům a dalším spolupracovníkům za dosavadní spolupráci.

Časopis začal vycházet v univerzitním nakladatelství Karolinum, poté nalezl zázemí v nakladatelství Academia. Od  dvojčísla 11/12 se těší trvalé přízni Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a letošním rokem se tedy stává (spolu s Časopisem pro moderní filologii a časopisem Linguistica Pragensia) jejím třetím periodikem zařazeným do databáze Scopus.