Audiokniha Papírové divadlo – výstup ze semináře Audiokniha v teorii a praxi

Během letního semestru tohoto akademického roku vznikla v rámci semináře Audiokniha v teorii a praxi (vedoucí semináře Mgr. Eva Navrátilová) další studentská audiokniha, s níž si můžete zpříjemnit chvíle učení se na zkoušky či si odpočinout během zasloužené prázdninové pauzy.

Studenti semináře si ke společné interpretaci vybrali povídky Milorada Paviće ze sbírky Papírové divadlo. V principu se jedná o malou literární hru, jelikož každá z povídek se hlásí k jedné národní literatuře, jež je zastoupena příslušným autorem či autorkou včetně jejich stručného životopisu. Tyto literární osobnosti však patří do stejně fikčního světa jako povídky, které údajně napsali právě oni. Jediným pisatelem, jehož texty studentky a studenti semináře převedli do audiopodoby, je jen a pouze Milorad Pavić.

Tuto přiznaně mystifikační „antologii současné světové povídky“ přeložila Stanislava Sýkorová a vydalo ji nakladatelství Mladá fronta (nyní Albatros) v roce 2009.

Audiokniha je dostupná k poslechu pouze do 31. 8. 2022