Výběrové řízení: zahraniční pobyty Erasmus+ v letním semestru 2022/2023

Ústav české literatury a komparatistiky vyhlašuje doplňkové výběrové řízení na studijní pobyty v programu Erasmus+ na LS akademického roku 2022/2023. Jsou vypsána tato místa:

Universität Wien 4 místa 5 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Universität Leipzig 2 místa 6 měsíců Bc. (1), NMgr. (1)
Universität Hamburg 2 místa 10 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Eberhard Karls Universität Tübingen 4 místa 6 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Justus-Liebig-Universität Gießen 2 místa 5 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Universität Konstanz 2 místa 5 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Hochschule für Jüdische Studien Heidelberg 2 místa 5 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
University College London 1 místo 5 měsíců Bc., NMgr.
University of Glasgow 2 místa 5 měsíců Bc.
University of St Andrews 1 místo 6 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Università degli Studi di Roma ‚La Sapienza‘ 2 místa 10 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Università Ca‘ Foscari di Venezia 2 místa 10 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Università degli Studi di Udine 2 místa 6 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Sorbonne Université 1 místo 9 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Institut National des Langues et Civilisations Orientale 2 místo 9 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Uniwersytet Warszawski 1 místo 5 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Uniwersytet Gdański 2 místa 9 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Uniwersytet Śląnski w Katowicach 2 místa 10 měsíců Bc., NMgr., Ph.D.
Instytut Slawistyki Polskiej Akademii Nauk 3 místa 6 měsíců Ph.D.

Přednost ve výběrovém řízení budou mít uchazeči vyšších stupňů studia. Na místa ÚČLK se mohou přihlásit i studenti jiných oborů, upřednostněni však budou studenti ÚČLK. Pokud chtějí studenti jiných oborů vyjet přes smlouvy uzavřené ÚČKL, musejí na ÚČLK podstoupit konkurz (konkurz musejí podstoupit podle instrukcí FF UK také na domácí katedře). Pokud chce student ÚČLK vyjet na smlouvu jiného ústavu, musí se zúčastnit konkurzu na ÚČLK a získat nominaci. V závislosti na rozpočtové situaci univerzity může být výjezdové stipendium poměrným způsobem kráceno.

Výběrové řízení na ÚČLK proběhne na základě motivačního dopisu. Uveďte v něm tyto údaje:

• jméno a příjmení, email, studijní obor a ročník studia
  • jazykové znalosti a potvrzení o nich (např. mezinárodní zkoušky z cizích jazyků, atestace z Jazykového centra, maturitní zkouška)
  • předpokládaný ročník studia v době výjezdu a dobu výjezdu (možný pouze LS)
  • maximálně tři univerzity pro zamýšlený studijní pobyt (v pořadí podle preferencí)
  • zdůvodnění, proč chcete jet na nejvíce preferovanou univerzitu (souvislost s tématem, i zamýšleným, bakalářské nebo diplomové práce a se specializací v průběhu studia, proč právě Vás by měla komise vybrat, které předměty hodláte v zahraničí absolvovat a proč)
  • výpis studijních výsledků (poskytne jej studijní referentka) a další související výsledky (např. stipendium za vynikající prospěch, publikační činnost v oboru, vystoupení na konferenci, účast na projektu, pomocná vědecká síla na ústavu)

Pohovor s uchazeči proběhne v pondělí 26. září od 13.00 v místnosti č. 411, příp. distančně (o formě pohovoru budou uchazeči včas informováni e-mailem).

Přihlášky zasílejte nejpozději do 25. září 13:00 na adresu marie.skarpova@ff.cuni.cz. Zároveň s tím je třeba se přihlásit do on-line aplikace (https://is.cuni.cz/webapps/).

Podmínky a pravidla pro výjezd a administrativní postup je k dispozici na stránkách FF UK (Studium > Studium v zahraničí > Zahraniční výměnné pobyty > Erasmus+ > Pro uchazeče – administrativní postup). Základní informace viz též na http://erasmus.ff.cuni.cz.