Úspěch v soutěži minigrantů 4EU+

V soutěži grantů univerzitního partnerství 4EU+ pro rok 2024 uspěl projekt Josefa Šebka Representing Same-Sex Desire: Local Contexts, Global Circulations in European Literary Cultures. Na jeho řešení se budou podílet kolegové z ÚČLK, Centra genderových studií FF UK, CEFRES a z partnerských univerzit (Sorbonne Université, Uniwersytet Warszawski, University of Copenhagen, Università degli Studi di Milano Statale); do spolupráce se zapojí i badatelky a badatelé z Université libre de Bruxelles a Adelphi University. Jednou z akcí pořádaných v rámci řešení grantu bude konference Boundless Affections: Methodologies in Transnational History of Same-Sex Desire in Literature (19th–20th centuries), která proběhne 19. a 20. září tohoto roku.