Aktuální informace pro studenty a studentky ÚČLK

Zkouškové období

• Harmonogram akademického roku zůstává nezměněn.
  • Vyučující vašich kurzů vás budou informovat o tom, jak budou probíhat atestace a zda v týdnu od 8. do 12. 1. 2024 proběhne nějaké setkání studentů daného kurzu s vyučujícím.
  • Všechny atestace jsou na bázi dobrovolnosti; pokud je nebudete chtít v tomto semestru skládat, je možné je odložit.
  • V řešení je prodloužení maximální doby studia o půl roku a také rozvolnění letošního akademického roku (rozložení do dvou let), změna je na úrovni zákona, proto není možné schválit ji na úrovni fakulty/univerzity, podobně jsou v řešení poplatky za delší studium.

Závěrečné zkoušky

• Termín kontroly studijních povinností je posunut na 18. 1. 2024.
  • Termíny BZK a SZZK zůstávají zachovány (najdete je v sekci Studium – Bakalářské studium – Bakalářská zkouška, respektive Studium – Navazující magisterské studium – Státní závěrečná zkouška).
  • Termín pro odevzdání závěrečných prací je opětovně posunut – u BP na 14. 1. 2024 (23:59), u DP na 21. 1. 2024 (23:59).

Další

• Ve čtvrtek 11. 1. od 11:00 proběhne online setkání se zástupci ÚČJTK a ÚČLK, jeho cílem je zodpovědět vám otázky spojené se studijní agendou, se zkouškovým obdobím i se zahájením letního semestru. Setkání je určené studentům všech programů zajišťovaných ÚČJTK a ÚČLK, účast na setkání je dobrovolná. Odkaz na online setkání bude v předstihu zveřejněn na webech ÚČJTK a ÚČLK.
  • Všichni vyučující budou mít během zkouškového období vypsány konzultační hodiny (zveřejněny budou nejpozději v pondělí 8. 1. 2024), můžete využívat prezenční i distanční formu konzultací.
  • Letní semestr začne 19. 2. 2024.